Urjala vaiheet

Harittulogo


Historiaa
Henkilökunta
Kuvia
Muistoja
Hanhisuon alkusivu
Valitse koulu
Etusivulle


nousee
Opettajat:  
Perkiö (Laurila) Katri 01.09.1914-31.07.1938
Vehmas Eevert 01.09.1914-31.07.1922
01.09.1923-31.07.1925
Tuominen Otto 01.09.1922-31.07.1923
Polso (Törmä) Tyyne 01.09.1925-31.07.1926 alak. opettaja Puolimatkan koulusta 
Hellman Hilma 01.09.1926-31.07.1931 alak. opettaja Puolimatkan koulusta
Haavisto Frans 01.09.1925-31.12.1931
01.01.1934-31.12.1938
Perkiö Heikki 01.08.1933-31.07.1934
Hällfors (Mäkelä) Maire 04.09.1936-31.07.1944
Perkiö Olavi 01.01.1936-18.11.1938
Perkiö Annikki 01.09.1938-31.12.1938
Lummaa Miina 01.01.1940-31.12.1940
Salmia Eeva 01.01.1941-31.12.1941
Hällfors Urpo 01.01.1942-31.07.1942
Ahvenus Matti 01.01.1943-31.07.1944
Lehto Marjatta 01.01.1942-31.07.1942
01.01.1944-31.07.1944
Hörkkö Aune 01.09.1944-31.07.1948
Salmia Aulis  19.11.1938-31.07.1947
Niiranen  Hely  01.09.1947-31.07.1948
Aartolahti Juho 01.09.1948-31.07.1949
Aartolahti Milja 01.09.1948-31.07.1949
Tulonen Pentti 01.01.1950-31.07.1950
Kesti Impi 01.09.1949-31.07.1951
Santakari Martta 01.09.1949-31.07.1951
Lahtinen Pirkko 01.09.1950-31.07.1951
Saarinen Sirkka 01.08.1951-31.07.1952
Rikkonen Irma 01.08.1952-31.07.1953
Kuisma Eila 01.08.1952-31.07.1953
Kalliomäki Eero 01.08.1953-31.07.1956
Pyykkö Kauno  01.01.1951-31.12.1951
01.01.1953-31.07.1953
01.08.1955-31.07.1956
Kalliomäki (Kraama) Elvi 01.09.1950-31.07.1956
Räty Kerttu  01.08.1955-31.07.1957
Virtanen Raimo 01.08.1956-31.07.1957
Saario Osmo 01.08.1957-31.08.1966
Saario Liisa 01.08.1957-31.07.1968
Toivonen Lea 21.10.1960-20.12.1960
Laitinen Matti 01.09.1966-31.07.1967
Salonen Antti 01.08.1967-31.07.1968

Keittäjät:  
Rantanen Auroora 24.01.1939-30.06.1945
Rasi Anna-Liisa 01.09.1946-30.06.1947
Laine Ulla 01.09.1947-30.06.1948
Mettänen Ida 01.09.1948-30.06.1949
Kranni Esteri 15.09.1949-30.06.1950
Lindholm Saima 01.09.1950-31.07.1957
Huhtala Ulla-Maija 01.08.1957-15.06.1968

Tiedot keräsi 10.2.2009 Inkeri Suoniemi

 


 

 

 

alapalkki